Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga.

Myślę że każdy z nas ma pasje. Dla niektórych jest to gra w piłkę nożną dla innych rysowanie czy śpiewanie. Czasami mylimy również pojęcie tego czym jest pasja. Dla jednych jest to zwykła rzecz którą robią w wolnym czasie aby się nie nudzić, bądź w ogóle takiej pasji nie mają, ponieważ uważają że to strata czasu. Dla innych pasja oznacza coś więcej. Kiedy słyszą to słowo w ich głowie pojawia się sto myśli naraz. W swojej istocie pasja to przede wszystkim energia i radość odczuwane wtedy, gdy robimy coś, co karmi naszą duszę, ciało, umysł i/lub emocje. Czasem jednak boimy dzielić się nią z innymi. Obawiamy się ich reakcji, tego że będą się z nas naśmiewać.Lecz czy warto? Rezygnować z własnych pasji dlatego, że wstydzimy się reakcji innych. Moim zdaniem, nie koniecznie. Pasja to rzecz, która NAM ma sprawiać przyjemność. To ma być dla nas, my mamy odczuwać radość tańcząc, śpiewając czy rysując.Zaangażowanie i motywacja wyzwolona faktem że, robimy coś, co jest dla nas przyjemne i robimy to właśnie dla tej przyjemności, bez żadnego przymusu.

Dlatego też liczba aktywności, które można określić mianem pasji, jest tak naprawdę ogromna. Nie istotne jest to czy daną czynność wykonujemy często czy wręcz przeciwnie rzadko. Nie ważne jest również to czy osiągamy w tym sukcesy czy korzyści materialne. Kluczem do rozpoznania naszej pasji jest odpowiedź na pytanie – co napędza i ładuje nasze akumulatory? Oraz co daje mi radość i co lubię robić? To mogą być naprawdę błahostki takie jak wspólne spędzanie czasu ze znajomymi czy chodzenie z psem na spacer. Pasją nie musi być koniecznie rzeczy związane z aktywnością ruchową. Esencja pasji jest fakt zaangażowania energii w taką czynność, którą robimy dla samej przyjemności, oraz robienia jej z wewnętrznej chęci i potrzeby.

Życie z pasją dobrze zaspokaja także potrzebę przynależności - łączy nas i zbliża do ludzi o podobnych pasjach, pozwala poczuć się częścią ich społeczności. Docelowo, odpowiednio rozwijana pasja pomaga nam znaleźć swoją misję i powołanie, nadaje cel i sens naszemu życiu. ‘

Więc czy warto rezygnować z pasji? Czasem należy się głębiej zastanowić, ponieważ jeżeli coś sprawia nam przyjemność nie warto przejmować się opinią innych. Robimy to dla własnej przyjemności. 

Mam nadzieję że post się wam spodobał, piszcie co o tym sądzicie w komentarzach.


Zapraszam na Facebooka <klik>

Szwajjka xx


Tumblr: lovealotlivealittle.tumblr.com

Instagram: @szwajjka
Snapchat: szwaajjka

 • A czy ty masz pasję?

  Natalia Szwaj

  Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

  14 komentarzy:

  1. Zgadzam się. Nikt za nas życia nie przeżyje, dlatego nie warto wstydzić się swoich pasji ;) ja osobiście mam zamiłowanie do słowa pisanego i na pewno tak łatwo z tego nie zrezygnuje ;)
   [mój blog]

   OdpowiedzUsuń
  2. Pasja jest bardzo ważna w życiu! Gdyby nie ona, dla mnie życie byłoby rutyną.
   Poklikasz u mnie w najnowszym poście? Z góry dziękuję <3
   DZIEWCZĘCO.PL

   OdpowiedzUsuń
  3. Pasja, wydaje mi się, że najważniejsza jest dla osób starszych ;) Mam swoje pasje, chyba każdy jakieś ma ;)

   Mój blog - Klik. Zapraszam! ;)

   OdpowiedzUsuń
  4. Uważam, że każdy ma jakieś pasje ale nie każdy się do nich przyznaje przez opinię innych, która może być niemiła.. Świetny post :)
   http://porcelanowa-lala.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  5. Masz świetnego bloga Twoje posty są naprawdę bardzo interesujące obserwuję i mam zamiar zostać biernym obserwatorem :))
   zapraszam do mnie
   nowy post:
   dblazkowska.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  6. Zgadzam się z tobą. Każdy powinien mieć jakąś pasje :) Moją jest rysowanie, malowanie i szeroko pojęte tworzenie i nie wyobrażam sobie, że mogłabym z tego zrezygnować :)

   http://mademoisellejuliet.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  7. Moją pasją jest zdecydowanie mój blog <3 Nawet nie umiem czasami tego opisać jak bardzo kocham to co na nim publikuje :)

   flawlessbananaa.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  8. Moją pasją jest śpiewanie, rysowanie oraz blogowanie :)
   wy-stardoll.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  9. Natalko, a czy Ty masz pasję?

   http://large-means-beatiful.blogspot.co.ke

   OdpowiedzUsuń
  10. trzeba walczyć o swoje i spełniać się w tym co się kocha! <3 ja spełniam się w fotografii i nie ważne kto coś mówi.. ważne, że ja jestem szczęśliwa! <3

   OdpowiedzUsuń
  11. Człowiek bez pasji zanudzilby się na śmierc :) Bardzo motywujący post ;)
   Zapraszam do siebie : panisarencja.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  12. Pokażmy światu nasze pasje, nie wstydźmy się. To, że śpiewamy i to lubimy nie znaczy, że mamy się z tym kryć. To, że tańczymy powinno być pokazane światu. Człowiek bez pasji, to człowiek bez życia. Czasem warto jest znaleźć tą chwilę dla samego siebie!
   Pozdrawiam ciepło (:
   calkiemzwyczajnadziewczyna.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  13. Piękne słowa. Pasja to coś co nadaje życiu barwy. Ja sama nie wiem czy jakąś mam, ale staram się rozwijać moje zainteresowania, te mniejsze i większe:)

   OdpowiedzUsuń